Uzm. Psk. Görkem Alban Top

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Evli ve iki çocuk sahibi olan Görkem Alban Top, ilk ve orta eğitimini Ankarada, lise eğitimini ise İstanbulda Bakırköy Anadolu Lisesinde tamamladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Sinirbilimleri Yüksek Lisans programını “Fonolojik Kısa Süreli Bellek Deposundan Sorumlu Beyin Bölgelerinin Transkraniyal Manyetik Uyarım İle Değerlendirilmesi” teziyle tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İleri Nörolojik Bilimler Doktora Programına başlayarak yeterlik sınavını verdi. Şu anda “Dinlenim durumu ve uyarana bağlı fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme ile bağlam ve yeniliği temsil eden nöral aktivitelerin incelenmesi” isimli tezinin yazım aşamasındadır.
Akademik ilerleyişe paralel olarak; 2 yıl özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara psikolojik destek sunma, bireysel gelişim raporlarını hazırlama ve aylık gelişimsel değerlenme takibi konularında çalıştı. Yine özel eğitim ihtiyacı duyan çocukların aileleriyle psikososyal destek grupları, aile eğitimleri ve aile danışmanlığı alanlarında hizmet verdi.
2009 yılından 2014 yılına kadar psikiyatri kliniğinde uzman klinik psikolog olarak çalıştı. 2012 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yeterlilik Sınavına girerek yeterlilik sertifikası aldı. Klinik Psikolog olarak psikolojik değerlendirme, psikoterapi, çocuklar için zeka ve gelişim testleri ve ek olarak çocuklarda davranım bozukluğu, alt ıslatma, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, internet bağımlılığı  gibi pek çok farklı alanda çocuklarla çalıştı.
Ergenlik dönemindeki gençler ile aile içi çatışma, kişilik gelişimi, akademik gelişim, uyum bozuklukları, sınav anksiyetesi, sosyal fobi ve  internet bağımlılığı alanlarında çalıştı.
Yetişkinler için kişilik testleri, duygu-durum testleri, nöropsikolojik testler (demans, alzheimer), afazi rehabilitasyonu, vajinismus da dahil olmak üzere cinsel işlev bozuklukları için cinsel terapi, boşanma ya da kriz durumlarındaki çiftler için çift terapisi, ölüm ve doğal afetler gibi travmatik durumlarda olan danışanlarla travma sonrası stress bozukluğu, obsesif kompülsif bozukluk, ikinci eksen kişilik bozuklukları gibi pek çok farklı bozuklukla  çalıştı. Temel olarak 
Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Şema Terapi tekniklerini kullanmakla birlikte, psikoterapi sürecinde Bütüncül Terapi yaklaşımını benimsemektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.