Hakkımızda

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hakkımızda

Human Brain Psikiyatri,  Ekim 2017 yılında Mehmet Şerif Top  ve Görkem Alban Top tarafından psikiyatri, psikoloji, nöropsikoloji ve çocuk psikolojisi alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir merkezdir. Human Brain Psikiyatri olarak hedefimiz yıllar boyunca edindiğimiz klinik tecrübemizle bilimsel gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan yeni yaklaşımları harmanlayıp hastalarımıza ve danışanlarımıza en uygun tedavi, terapi ve danışmanlık hizmetini özel muayenehane konforunda ve özeninde sunmaktır. 

Human Brain Psikiyatride psikiyatrik ve psikolojik değerlendirmelere ek olarak klinik değerlendirme ölçekleri, kişilik testleri, nöropsikolojik testler, zeka testleri ve gelişimsel tarama testleri kullanılarak detaylı incelemeler yapılmaktadır.

 

Neden Human Brain Psikiyatri

Beyin Yüzyılı

1956 yılında farklı uzmanlık alanlarında  ardı sıra yayınlanan 3 önemli bilimsel makale ile (Magical Number  Seven; Three Models for the Description of Language  A Study of Thinking; The Logic Theory Machine A Complex Information Processing System) bugün üzerine en çok konuştuğumuz beyin bilimlerinin hızla gelişmesine olanak sağlayan bilişsel devrim başlamış oldu. Beyin araştırmacıları neredeyse her sene bir Nobel kazanırken 2010 yılında Human Connectome Project (https://www.youtube.com/watch?v=HA7GwKXfJB0) ile beyine bakış açısı tamamen değişti. 2013 yılında tıp ve bilişim teknolojisi alanlarına katkı sağlayacak dünyanın en büyük bütçeye (1.2 milyar Euro) sahip amiral projelerinden biri olan Human Brain Project (https://www.youtube.com/watch?v=Zm-8s_-ww5A) başladı. Aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies (BRAIN) projesini duyurdu (https://www.youtube.com/watch?v=uJuxLDRsSQc). Tüm bu projeler hala devam etmekte ve sağladıkları bilgilerle hastalıklara bakış açısı değişmektedir.

 

Beyin, Psikiyatri, Psikoloji

Yukarıda kısaca özetlediğimiz bu önemli gelişmelere ek olarak her gün literatüre giren onlarca yeni makale psikiyatriyi, psikiyatrik /psikolojik bozuklukları ve bunların tedavi süreçleriyle ilgili yaklaşımları hızla değiştirmektedir. Human Brain Psikiyatri olarak biz, hem psikoloji hem de psikiyatri alanını beyin bilimlerinin temel alanlarından biri olarak kabul ederek, yaptığımız tüm uygulamaları sağlam bir bilimsel zemine, kısaca BEYİNe dayandırmaktayız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.